Elementi učenja kroz rad unutar kolegija

Zahvaljujući projektu Učenje kroz rad i sustav upravljanja studentskim iskustvom na FFZG, nakon održanih radionica o modalitetima stručne prakse i učenja kroz rad i njihovom uključivanju u ishode kolegija te vrednovanje stručne prakse do sada je na Filozofskom fakultetu izmijenjeno 9, a uvedeno 6 novih kolegija koji sadrže određene elemente učenja kroz rad u svom sadržaju.

Odsjeci unutar kojih su uvedeni ti kolegiji su: Odsjek za sociologiju, Odsjek za arheologiju, Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju, Odsjek za talijanistiku, Odsjek za povijest, Odsjek za romanistiku – Katedra za francuski jezi i književnost te Odsjek za germanistiku.

Ono što je važno naglasiti jest činjenica da se 6 kolegija izvodi na preddiplomskoj razini. Time se pruža prilika studentima da već u ranoj fazi svog studiranja mogu iskustveno učiti i uvježbati naučeno gradivo.